Wojna jako element polityki przez wieki

Zacznij słuchać

Następny odcinek podcastu #2historykow1mikrofon pt „Wojna jako element polityki przez wieki” jest już dostępny online. Jak wszyscy w tych dniach mamy oczy skierowane na wschód. Gwałtownie zmieniająca się sytuacja, natłok informacji przytłaczają. Trudno nie ulec wrażeniu chwili, takich emocjom jak złość, strach. Spokojny i zdystansowany głos historyka jest w tym miejscu bardzo potrzebny, kto wie, czy wręcz nie jest konieczny. Nie jest to jednak łatwe. Historyk jest wszak najpierw człowiekiem. Wojna Rosji z naszym sąsiadem, Ukrainą była dla nas punktem wyjścia do rozważań nad wojną / wojnami w przeszłości. Zastanawialiśmy się nad rolą polityki, wyzwaniami przed Europą, także naszą rolą w niej. Oczywiście, dużo było o lekturach, nie pominęliśmy te różnych ciekawostek, także językowych. Zapraszamy do słuchania i komentowania.

Wymienione w czasie audycji publikacje i materiały

NEWSLETTER

Jeśli chce Pani/Pan być na bieżąco informowana/y o najnowszych odcinkach podcastu, prosimy o zapisanie się na bezpłatny newsletter i dołączenie do innych subskrybentów.
Zamawiając bezpłatny newsletter, akceptuje Pan/Pani zasady opisane w Polityce prywatności. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest możliwe w każdej chwili.

Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest możliwe w każdej chwili.
Udostępnij
Translate »