„Magic Editor” ponownie dostępny

Zacznij słuchać

W kolejnej odsłonie programu do nagrywania audio / wideo na odległość, Riverside.fm zabrakło kilku funkcji, które ułatwiały dotąd edycję dźwięku i eksport (w pliku WAW). Skontaktowałem się, podobnie jak wielu innych użytkowników, z działem technicznym producenta. Dzisiaj otrzymałem informację, że pominięte funkcje przywrócono. Sprawdziłem szybko działanie, nie widzę żadnej różnicy w stosunku do wcześniejszych rozwiązań. Pliki mogłem szybko opracować, program połączył sprawnie obie ścieżki, a do eksportu mogłem wygrać pliki o różnej jakości (MP3 i WAW). Ponadto twórcy programu udostępnili krótki film instruktażowy, jak przygotować zapowiedzi odcinków (tzw. klipy).

Kontakt z działem technicznym

Każdy z nas ceni sobie możliwość kontaktu z działem technicznym. Jest to zwłaszcza kluczowe w momentach, gdy poznajemy nowy program, zwracamy uwagę na jego wady i zalety.

Muszę przyznać, że kontakt z producentami programu Riverside.fm jest bez zarzutu. Mimo przerwy świątecznej, otrzymywałem bardzo szybko odpowiedź. Wprawdzie odpowiadała za każdym razem inna osoba, ale nie miało to wpływu na merytoryczną stronę kontaktu.

Pokazywało to tylko dobrą organizację pracy, za konkretne sprawy były odpowiedzialne konkretne osoby. Sprawna praca tego działu jest dobrym prognostykiem na przyszłość.

Brakujące funkcje

Nagrywanie i edycja dźwięku z pomocą Riverside.fm nie stanowiły większego problemu. Pomocną funkcją okazał się Magic Editor. Dzięki niej można było wyrównać poziom dźwięku, usunąć szumy w tle oraz połączyć ścieżki.

Dźwięk nagrywałem w najwyższej jakości (WAW), a po skorzystaniu z funkcji Magic Editor nadal otrzymywałem plik w tej jakości (przed eksportem mogłem wybrać miedzy WAW i MP3).

Po aktualizacji programu przed kilku dniami funkcja Magic Editor nie była jednak dostępna. Dzisiaj ją ponownie włączono, co nie tylko mnie bardzo ucieszyło.

Magic Editor i film instruktażowy

Twórcy Riverside.fm na prośbę użytkowników przywrócili funkcję Magic Editor. Poinformowali o tym w osobnym mailu.

Udostępnili także krótki film instruktażowy, który prezentuje funkcję krótkich filmów reklamowych (klipów) i pokazuje zasady ich tworzenia. Ciekaw jestem, jakie nowe funkcje pojawią się w przyszłym roku.

Jak na razie, jestem zadowolony z tego programu, także ze sprawnej komunikacji z twórcami programu / działem technicznym firmy.

NEWSLETTER

Jeśli chce Pani/Pan być na bieżąco informowana/y o najnowszych odcinkach podcastu, prosimy o zapisanie się na bezpłatny newsletter i dołączenie do innych subskrybentów.
Zamawiając bezpłatny newsletter, akceptuje Pan/Pani zasady opisane w Polityce prywatności. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest możliwe w każdej chwili.

Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest możliwe w każdej chwili.
Udostępnij

Translate »