Mowy czasu wojny. Pierwsze podejście

Zacznij słuchać

Następny odcinek podcastu #2historykow1mikrofon pt. „Mowy czasu wojny. Pierwsze podejście” jest już dostępny online. W miarę możliwości uwzględniamy prośby naszych słuchaczy. Postanowiliśmy dziś przeanalizować wątki historyczne zawarte w wystąpieniach prezydenta Ukrainy, W. Zelensky’ego wygłaszanych do społeczności międzynarodowej. Zastanawialiśmy się, jakie treści związane z przeszłością się w nich pojawiają, jaką te treści odgrywają rolę. Przemówienia ukraińskiego przywódcy zestawiliśmy także z warszawskim wystąpieniem prezydenta USA, Joe Bidena. To oczywiście raczej zasygnalizowanie tematu niż jego pogłębiona analiza, ale sądzimy, że udało nam się wskazać kilka ważnych elementów. Poza tym sporo było o nowinkach i ostatnich lekturach. Było też o podcastach oraz wystawach. Zapraszamy do słuchania i komentowania.

Wymienione w czasie audycji publikacje i materiały:

NEWSLETTER

Jeśli chce Pani/Pan być na bieżąco informowana/y o najnowszych odcinkach podcastu, prosimy o zapisanie się na bezpłatny newsletter i dołączenie do innych subskrybentów.
Zamawiając bezpłatny newsletter, akceptuje Pan/Pani zasady opisane w Polityce prywatności. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest możliwe w każdej chwili.

Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest możliwe w każdej chwili.
Udostępnij
Translate »