HiT czy kit?

Zacznij słuchać

Następny odcinek podcastu #2historykow1mikrofon pt. „HiT czy kit?” jest już dostępny online. Tym razem nie było o znanych herbatnikach Hit, lecz planowanym … kicie. A tak poważnie zastanawialiśmy się, co nowego wniesie do praktyki szkolnej nowy przedmiot „Historia i teraźniejszość”. Ponieważ nie znamy żadnych konkretów o stanie wiedzy uczniów na temat historii najnowszej, trudno oceniać konieczność dokształcania z tego zakresu. Druga sprawa, czy zważywszy na koncepcje przedmiotu przysłuży się on lepszemu zrozumieniu przez uczniów specyfiki XX wieku. Oczywiście, o lekturach nie zapomnieliśmy, pojawiły się kolejne, ciekawe propozycje. Zachęcamy do słuchania i komentowania.

Wymienione w czasie audycji publikacje i materiały:

Krystian Zych, Podcast: level up. Wznieś swój podcast na wyższy poziom, Kraków: Wydawnictwo Nieśpieszne, 2021.

Claudia Jansen, Ursache&Wirkung Grafik in der DDR aus der Sammlung Nowoiky, Zittau 2021.

Practising Community in Urban and Rural Eurasia (1000–1600): Comparative and Interdisciplinary Perspectives, eds. Fabian Kümmeler, Judit Majorossy, and Eirik Hovden, Lejda, Brill, 2021.

Charlie LeDuff, Praca i inne grzechy. Prawdziwe życie nowojorczyków, Czarne, 2021.

Podcast: Miłosz Szymański, Za Rubieżą. Historia i polityka, (ostatni dostęp: 8.11.2021)

Historia w sieci, (ostatni dostęp: 8.11.2021)

NEWSLETTER

Jeśli chce Pani/Pan być na bieżąco informowana/y o najnowszych odcinkach podcastu, prosimy o zapisanie się na bezpłatny newsletter i dołączenie do innych subskrybentów.
Zamawiając bezpłatny newsletter, akceptuje Pan/Pani zasady opisane w Polityce prywatności. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest możliwe w każdej chwili.

Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest możliwe w każdej chwili.
Udostępnij
Translate »