Natura a historia

Zacznij słuchać

#2historykow1mikrofon wracają po przerwie do gry. Następny odcinek już online. Wprawdzie dzieliliśmy się na wstępie naszymi lekturami (oj działo się, działo!), ale podjęliśmy także temat, który interesuje nas od dawna. Zastanawialiśmy się nad wpływem natury na nasze działanie.

I oczywiście zrobiliśmy to po swojemu, jest więc i o historii, i o współczesności. Poza tym zadaliśmy kilka pytań słuchaczom, ciekawi jesteśmy reakcji.

Omawiane tytuły (kolejności):

David Gugel, Moor or Mallorquín? Anselm Turmeda’s Ambiguous Identity in the Cobles de la Divisió del Regne de Mallorca, in: Self-Fashioning and Assumptions of Identity in Medieval and Early Modern Iberia, ed. Laura Delbrugge. Leiden, The Netherlands: Brill (=The Medieval and Early Modern Iberian World, 59), pp. 79-115.

Matthias Middell, On the road to transnational history of Europe, in: Winfried Eberhard and Christian Lübke (eds.), The Plurality of Europe: Identities and Spaces, Leipzig: Universitätsverlag, 2010, pp. 497-508.

Cord Arendes, Karoline Döring, Claudia Kemper, Mareike König, Thorsten Logge, Angela Siebold und Nina Verheyen (Hrsg.), Geschichtswissenschaft im 21. Jahrhundert Interventionen zu aktuellen Debatten, Berlin 2020.

NEWSLETTER

Jeśli chce Pani/Pan być na bieżąco informowana/y o najnowszych odcinkach podcastu, prosimy o zapisanie się na bezpłatny newsletter i dołączenie do innych subskrybentów.
Zamawiając bezpłatny newsletter, akceptuje Pan/Pani zasady opisane w Polityce prywatności. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest możliwe w każdej chwili.

Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest możliwe w każdej chwili.
Udostępnij
Translate »