Zmiana podejścia do czasu w historii

Zacznij słuchać

Następny odcinek podcastu #2historykow1mikrofon pt „Zmiana czasu w historii” jest już dostępny online. Czas jest szczególny, bo to przecież pierwsza tegoroczna rozmowa.

Zawarliśmy w niej podsumowanie minionego roku, poinformowaliśmy też o uzyskaniu grantu na nasz podcast od Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach programu „Społeczna odpowiedzialność nauki”. Pozwoliło to nam m.in. na zakup nowego sprzętu. Do podcastów wkrótce dojdą vlogi… Pierwszy planujemy już pod koniec miesiąca.

Tematem odcinka był… czas. Rozpatrywaliśmy go z różnych perspektyw od starożytności po współczesność. Jak czas wpływał na porządkowanie życia społeczeństw, jakie znaczenie miały / mają święta religijne i państwowe? Jaka jest przyszłość obchodzenia się z czasem? To tylko niektóre pytania, które podjęliśmy.

Było też dużo o lekturach. Zapraszamy do słuchania i komentowania.

Wymienione w czasie audycji publikacje i materiały:

NEWSLETTER

Jeśli chce Pani/Pan być na bieżąco informowana/y o najnowszych odcinkach podcastu, prosimy o zapisanie się na bezpłatny newsletter i dołączenie do innych subskrybentów.
Zamawiając bezpłatny newsletter, akceptuje Pan/Pani zasady opisane w Polityce prywatności. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest możliwe w każdej chwili.

Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest możliwe w każdej chwili.
Udostępnij
Translate »