Cyfrowa pułapka? Historyk i nowe media

Zacznij słuchać

Następny odcinek podcastu #2historykow1mikrofon pt. „Cyfrowa pułapka? Historyk i nowe media” nagrany. Czym są nośniki pamięci? Jakie były wady i zalety tradycyjnych nośników? Przed jakimi wyzwaniami stoją historycy podczas rewolucji informatycznej? Jak zmienia się ich podejście do gromadzenia danych, opracowania i archiwizowania? Na te i inne pytania staraliśmy się odpowiedzieć w czasie rozmowy. Elementem łączącym była zmieniająca się dynamicznie infrastruktura informacji i jej przepływu. Było też, już tradycyjnie, o nowych lekturach.

Wymienione w czasie audycji publikacje i materiały:

Bizancjum i jego monety. Katalog wystawy, pod red. Jakuba Knyżewskiego i Marka Nowickiego, Ełk: Muzeum Historyczne 2021 (katalog dostępny online).

Siegfried Lenz. Spojrzenia. Annäherungen. Wystawa w Muzeum Historycznym w Ełku z okazji 95. rocznicy urodzin / Ausstellung des Historischen Museums in Elk / Leck anläßlich des 95. Geburtstages des Schriftstellers, (red. / hrsg.) Jakub Knyżewski i Rafał Żytyniec, Ełk: Muzeum Historyczne, 2021 (katalog dostępny online).

Maciej Górny, Polska bez cudów. Historia dla dorosłych, Warszawa: Wydawnictwo Agora, 2021.

Magiczny świat zabytkowego wizytownika / The magic world of antique visiting card cases, Włodzimierz Herman, Beata Herman, Wrocław: Oficyna Wydawnicza ATUT, 2021.

NEWSLETTER

Jeśli chce Pani/Pan być na bieżąco informowana/y o najnowszych odcinkach podcastu, prosimy o zapisanie się na bezpłatny newsletter i dołączenie do innych subskrybentów.
Zamawiając bezpłatny newsletter, akceptuje Pan/Pani zasady opisane w Polityce prywatności. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest możliwe w każdej chwili.

Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest możliwe w każdej chwili.
Udostępnij
Translate »