Czy zła historia może zabijać? O powinności historyka w czasie chaosu

Zacznij słuchać

Następny … 96 odcinek podcastu #2historykow1mikrofon pt. „Czy zła historia może zabijać? O powinności historyka w czasie chaosu” jest już dostępny online. Takiego stwierdzenia (pierwsza część) użył ostatnio jeden ze znanych brytyjskich historyków, Simon Schama. Działania prezydenta Rosji potwierdzają taką obserwację.

Jak temu przeciwdziałać? Czy odpowiedzią jest zdemokratyzowana historia? Co to oznacza dla naszego fachu i dla nas samych? W trakcie rozmowy uzmysłowiliśmy sobie, że wymienione powyżej pytania i tematy wracają w naszych rozmowach od dwóch lat. Czy jesteśmy w stanie od nich się uwolnić?

Dużo było także o różnych lekturach, ciekawych podcastach. Nie zaniedbaliśmy też nowinek-starowinek. Zapraszamy do słuchania i komentowania…

Tablica informacyjna o zamku w Jelczu-Laskowicach

Wymienione w czasie audycji publikacje i materiały:

NEWSLETTER

Jeśli chce Pani/Pan być na bieżąco informowana/y o najnowszych odcinkach podcastu, prosimy o zapisanie się na bezpłatny newsletter i dołączenie do innych subskrybentów.
Zamawiając bezpłatny newsletter, akceptuje Pan/Pani zasady opisane w Polityce prywatności. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest możliwe w każdej chwili.

Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest możliwe w każdej chwili.
Udostępnij

Translate »