Jak pisać życie? Dylematy biografistyki

Zacznij słuchać

Powoli przyzwyczajamy się, że znalezienie jednego wspólnego terminu nie jest łatwe. Znów byliśmy w rozjazdach… Ale najważniejsze – następny odcinek podcastu #2historykow1mikrofon jest już online. O czym rozmawialiśmy? Kontynuowaliśmy rozmowę z ubiegłego tygodnia. Zachętą były komentarze słuchaczy, za co w tym miejscu (i każdym innym) serdecznie dziękujemy. Interesowało nas też, jak wytłumaczyć fakt, że pewne postacie, znane i cenione za życia, dzisiaj są pomijane lub nie pamięta się o nich wcale. Oczywiście, było też sporo o lekturach. Z niecierpliwością czekamy na rozstrzygnięcie konkursu (dla zwycięzcy najnowsza książka Andrzeja Dębskiego o kinie Dolnym Śląsku do 1945 r.).

Wymienione w czasie audycji publikacje i materiały:

Spokojny finał wielkiej kontrowersji. Recenzja wystawy (ostatni dostęp: 21.09.2021)

Die Liste der „Gottbegnadeten” Künstler des Nationalsozialismus in der Bundesrepublik, hrsg. Von Wolfgang Brauneis und Raphael Gross für das Deutsche Historische Museum, München 2021.

Documenta. Politik und Kunst, hrsg. Von Raphael Gross mit Lars Bang Larsen, Doris Blume, Alexia Pooth, Julia Voss und Dorothee Wierling, München 2021.

Obraz Bernharda Heisiga (1925-2011) z pt. Twierdza Wrocław – miasto i jego mordercy (Festung Breslau, die Stadt und ihre Mörder, 1968) (ostatni dostęp: 21.09.2021)

Donald Tusk, Szczerze, Warszawa 2019.

Wojciech Mann, Głos. Wojciech Mann w rozmowie z Katarzyną Kubisiowską, Kraków 2020.

NEWSLETTER

Jeśli chce Pani/Pan być na bieżąco informowana/y o najnowszych odcinkach podcastu, prosimy o zapisanie się na bezpłatny newsletter i dołączenie do innych subskrybentów.
Zamawiając bezpłatny newsletter, akceptuje Pan/Pani zasady opisane w Polityce prywatności. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest możliwe w każdej chwili.

Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest możliwe w każdej chwili.
Udostępnij
Translate »