Miloszyce

Nowa odsłona, nowe pomysły

Zacznij słuchać

Blog to dobra platforma do podzielenia się przemyśleniami. Postanowiliśmy go dodać do już istniejącej strony. Ale czy to jest nadal ta sama strona? Ocenią to odwiedzający. Uznaliśmy, że już pora coś zmienić. Nasz podcastowy projekt #2historykow1mikrofon cieszy się rosnącym zainteresowaniem. W listopadzie odnotowaliśmy 1100 odsłuchów. Pięknie dziękujemy słuchaczkom i słuchaczom. Rozwój projektu wymaga niesłabnącej uwagi jego twórców i owych pomysłów. A ponieważ lubimy kolejne wydania, pretekstów do zmiany architektury strony i jej wyglądu nie trzeba było głęboko szukać.

Podcast

Nasz projekt wykroczył już dawno poza nasze wstępne oczekiwania. Zrodził się, jak często powtarzamy przy różnych okazjach, z potrzeby chwili. Lockdown nas całkowicie uziemił, odciął od kontaktów, wyjazdów, impulsów. A przecież bardzo chcieliśmy prowadzić nasze rozmowy. Trzeba było znaleźć nowy dla nich wehikuł. Wybór padł na podcast. Okładka też nie była przypadkowa. Występujemy na niej zakryci maskami. Ale był też inny powód. Nie podaliśmy na okładce naszych nazwisk. Każdy z nas jest rozpoznawalny w środowisku historyków (albo tak nam się przynajmniej wydaje). Decydując się na przygodę z podcastem, wkroczyliśmy na nowy, by nie powiedzieć, dziewiczy, teren. Tu byliśmy anonimowi. Czy poradziliśmy sobie? 70 już odcinek podcastu pokazał, że chyba daliśmy radę.

Strona www

Postanowiliśmy przebudować stronę, zmodernizować ją i uczynić bardziej atrakcyjną dla użytkowników. Stara wydała nam się trochę zgrzebna, brak jej było „błysku”. A przecież to nasza wizytówka. Ostatnie dwa dni były więc bardzo pracowite. Trzeba było wszystko stworzyć od nowa (także nowy logotyp! W tym miejscu podziękowania dla mistrza grafiki z Hamburga, Wiesława Smętka za nieocenioną i ochotniczą pomoc). Mamy nadzieję, że nowe wydanie jest bardziej przejrzyste i zachęca do pozostania na stronie przez dłuższą chwilę. Do już stałych, znanych części, podcast i raport, i oczywiście formalnych, jak newsletter, dochodzi teraz nowa zakładka czyli blog.

Blog

W trakcie rozmów zauważyliśmy, że niektóre sprawy możemy zasygnalizować i nie zawsze pogłębić. W ostatnich tygodniach ukazało się wiele nowych książek czy podcastów. Niektórzy wydawcy pamiętają czasami o nas, wysyłają egzemplarze recenzyjne. Większość publikacji kupujemy jednak sami.

Rozmowa nie zawsze wystarcza, informacje o książkach czy podcastach można pogłębić na blogu. Blog chcemy wykorzystać także do innych celów. Stale pracujemy nad naszym warsztatem. Zwracamy uwagę na stronę merytoryczna oraz techniczną. Bierzemy udział w kursach online (webinarach), przeglądamy literaturę na temat podcastów, testujemy wiele urządzeń czy programów komputerowych.

Po kilku miesiącach intensywnych prac wydaje nam się, że posiadamy już wystarczający dystans, możemy pokusić się na pierwsze uwagi, komentarze i się nimi podzielić.

Komentarze

Blog nie będzie się ukazywać regularnie. Trochę to zależy od naszego czasu i spraw. By otrzymać informację o kolejnych wpisach najlepiej zaabonować nasz newsletter, można też obserwować nas w mediach społecznościowych. Już teraz zapraszamy do dyskusji czy podzielenia się komentarzem. Bardzo cenimy sobie bezpośredni kontakt, tylko w ten sposób możemy zwrócić uwagę na niektóre problemy, zająć się nimi bliżej.

Jeśli nie jest to inaczej opisane, materiały zamieszczone na naszej stronie są naszą własnością, w razie chęci ich wykorzystania w części lub całości, prosimy o kontakt.

NEWSLETTER

Jeśli chce Pani/Pan być na bieżąco informowana/y o najnowszych odcinkach podcastu, prosimy o zapisanie się na bezpłatny newsletter i dołączenie do innych subskrybentów.
Zamawiając bezpłatny newsletter, akceptuje Pan/Pani zasady opisane w Polityce prywatności. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest możliwe w każdej chwili.

Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest możliwe w każdej chwili.
Udostępnij

Translate »